ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6492300
*
nr 649 2300
Spegel
höjd: 49
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 augusti 2010
kl 19:24:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/7 23:13:51
1
200 kr
1/8 21:09:35
2
150 kr
1/8 21:09:53
2
250 kr
2/8 12:53:35
1
Vinnande bud
2/8 15:58:46
2
350 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 649 2300
Spegel
höjd: 49
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 augusti 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/7 23:13:51 | 1 | 200 kr |
1/8 21:09:35 | 2 | 150 kr |
1/8 21:09:53 | 2 | 250 kr |
2/8 12:53:35 | 1 | Vinnande bud |
2/8 15:58:46 | 2 | 350 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53